Liga a III-a
Seria I
Etapa a IV-a
• Vineri, 13 septembrie:
Aerostar Bacău – Bucovina Rădăuţi (Ora 17.00)
FC Botoşani 2 – CSM Paşcani (Ora 17.00)
Ozana Tg. Neamţ – Ceahlăul Piatra Neamţ (Ora 17.00)
• Sâmbătă, 14 septembrie:
Sporting Lieşti – Şomuz Fălticeni (Ora 17.00)
KSE Tg. Secuiesc – CSM Bacău (Ora 17.00)
SC Oţelul Galaţi – Huşana Huşi (Ora 17.00)
Ştiinţa Miroslava – Foresta Suceava (Ora 17.00)
CSM Focşani 2007 – ”U” Dunărea de Jos (Ora 17.00)
Clasament
- Bucovina Rădăuţi 3 3 0 0 7-0 9p.
- Aerostar Bacău 3 3 0 0 6-2 9p.
- Foresta Suceava 3 2 1 0 7-1 7p.
- Ceahlăul Piatra Neamţ 3 2 0 1 7-3 6p.
- CSM Focşani 2007 3 2 0 1 4-2 6p.
- Oţelul Galaţi 3 2 0 1 4-4 6p.
- Ştiinţa Miroslava 3 1 1 1 6-6 4p.
- Ozana Tg. Neamţ 3 1 1 1 3-3 4p.
- KSE Tg. Secuiesc 3 0 3 0 1-1 3p.
- Sporting Lieşti 3 1 0 2 2-5 3p.
- CSM Bacău 3 1 0 2 1-2 3p.
- Şomuz Fălticeni 3 1 0 2 1-6 3p.
- ”U” Dunărea de Jos 3 0 2 1 2-4 2p.
- Huşana Huşi 3 0 1 2 1-3 1p.
- FC Botoşani 2 3 0 1 2 2-8 1p.
- CSM Paşcani 3 0 0 3 3-7 0p.
Etapa a V-a
• Sâmbătă, 21 septembrie:
Ceahlăul Piatra Neamţ – Aerostar Bacău (Ora 17.00)
CSM Paşcani – Ozana Tg. Neamţ (Ora 17.00)
”U” Dunărea de Jos Galaţi – FC Botoşani 2 (Ora 17.00)
Foresta Suceava – CSM Focşani 2007 (Ora 17.00)
Huşana Huşi – Ştiinţa Miroslava (Ora 17.00)
CSM Bacău – Oţelul Galaţi (Ora 17.00)
Şomuz Fălticeni – KSE Tg. Secuiesc (Ora 17.00)
Bucovina Rădăuţi – Sporting Lieşti (Ora 17.00)
Seria a II-a
Etapa a IV-a
• Vineri, 13 septembrie:
Dacia Unirea Brăila – Mostiştea Ulmu (Ora 17.00)
• Sâmbătă, 14 septembrie:
CS Tunari – Axiopolis Cernavodă (Ora 17.00)
Unirea Slobozia – CS Făurei (Ora 17.00)
CS Afumaţi – SC Popeşti-Leordeni (Ora 17.00)
Agricola Borcea – Înainte Modelu (Ora 17.00)
CS Medgidia – Poseidon Limanu – 2 Mai (Ora 17.00)
Viitorul Ianca – FCSB 2 (Ora 17.00)
Metalul Buzău – Recolta Gheorghe Doja (Ora 17.00)
Clasament
- SC Popeşti Leordeni 3 2 1 0 7-1 7p.
- Unirea Slobozia 3 2 1 0 6-1 7p.
- CS Afumaţi 3 2 1 0 4-1 7p.
- Metalul Buzău 3 2 0 1 8-2 6p.
- CS Tunari 3 2 0 1 4-3 6p.
- Viitorul Ianca 3 2 0 1 3-3 6p.
- FCSB 2 3 1 2 0 4-3 5p.
- Mostiştea Ulmu 3 1 1 1 6-4 4p.
- CS Medgidia 3 1 1 2 4-4 4p.
- CS Făurei 3 1 0 2 5-6 3p.
- Dacia Unirea Brăila 3 1 0 2 4-9 3p.
- Agricola Borcea 2 0 2 0 4-4 2p.
- Înainte Modelu 3 0 2 1 4-6 2p.
- Axiopolis Cernavodă 3 0 1 2 4-10 1p.
- Recolta Gheorghe Doja 3 0 0 3 2-7 0p.
- Poseidon Limanu-2 Mai 2 0 0 2 1-6 0p.
Etapa a V-a
• Sâmbătă, 21 septembrie:
Recolta Gheorghe Doja – CS Tunari (Ora 17.00)
FCSB 2 – Metalul Buzău (Ora 17.00)
Mostiştea Ulmu – Viitorul Ianca (Ora 17.00)
Poseidon Limanu-2 Mai – Dacia U. Brăila (Ora 17.00)
Înainte Modelu – CS Medgidia (Ora 17.00)
Popeşti-Leordeni – Agricola Borcea (Ora 17.00)
CS Făurei – CS Afumaţi (Ora 17.00)
Axiopolis Cernavodă – Unirea Slobozia (Ora 17.00)
Seria a III-a
Etapa a IV-a
• Vineri, 13 septembrie:
AFC Astra 2 – Flacăra Moreni (Ora 17.00)
CSM Alexandria – CSM Slatina (Ora 17.00)
• Sâmbătă, 14 septembrie:
Progresul Spartac – Unirea Bascov (Ora 17.00)
Olimpic Râşnov – CS Baloteşti (Ora 17.00)
Sporting Roşiori – ”U” Craiova 2 (Ora 17.00)
Tractorul Cetate – FC Voluntari 2 (Ora 17.00)
Municipal Braşov – Vediţa Coloneşti (Ora 17.00)
FC Pucioasa – CS Blejoi (Ora 17.00)
Clasament
- CSM Slatina 3 3 0 0 10-0 9p.
- FC Voluntari 2 3 2 1 0 10-5 7p.
- Progresul Spartac 3 2 1 0 5-0 7p.
- CSM Alexandria 3 2 1 0 3-0 7p.
- Vediţa Coloneşti 3 2 0 1 2-1 6p.
- Flacăra Moreni 3 1 1 1 6-2 4p.
- Olimpic Râşnov 3 1 1 1 5-4 4p.
- CS Baloteşti 3 1 1 1 3-3 4p.
- Municipal Braşov 3 1 1 1 2-4 4p.
- CS Blejoi 3 0 3 0 2-2 3p.
- Sporting Roşiori 3 1 0 2 2-6 3p.
- Unirea Bascov 3 0 2 1 5-7 2p.
- ”U” Craiova 2 3 0 2 1 4-6 2p.
- AFC Astra 2 3 0 1 2 1-3 1p.
- FC Pucioasa 3 0 1 2 0-3 1p.
- Tractorul Cetate 3 0 0 3 0-14 0p.
Etapa a V-a
• Sâmbătă, 21 septembrie:
CS Blejoi – Progresul Spartac (Ora 17.00)
Vediţa Coloneşti – FC Pucioasa (Ora 17.00)
CSM Slatina – Municipal Braşov (Ora 17.00)
Flacăra Moreni – CSM Alexandria (Ora 17.00)
FC Voluntari 2 – FC Astra 2 (Ora 17.00)
”U” Craiova 2 – Tractorul Cetate (Ora 17.00)
CS Baloteşti – Sporting Roşiori 2008 (Ora 17.00)
Unirea Bascov – Olimpic Râşnov (Ora 17.00)
Seria a IV-a
Etapa a IV-a
• Vineri, 13 septembrie:
LPS Cetate Deva – Naţional Sebiş (Ora 17.00)
• Sâmbătă, 14 septembrie:
ACS Poli Timişoara – „U” Craiova 1948 SA (Ora 17.00)
Flacăra Horezu – ACSO Filiaşi (Ora 17.00)
CS Hunedoara – Gilortul Tg. Cărbuneşti (Ora 17.00)
Gloria Lunca Teuz Cermei – Şoimii Lipova (Ora 17.00)
Crişul Chişineu Criş – Viitorul Dăeşti (Ora 17.00)
Fortuna Becicherecu Mic – Ghiroda şi Giarmata Vii (Ora 17.00)
Progresul Pecica – CS Dumbrăviţa (Ora 17.00)
Clasament
- Ghiroda şi Giarmata Vii 3 3 0 0 9-2 9p.
- Universitatea Craiova 3 3 0 0 6-3 9p.
- Viitorul Dăeşti 3 2 1 0 9-5 7p.
- Flacăra Horezu 3 2 1 0 5-1 7p.
- ACSO Filiaşi 3 2 0 1 7-5 6p.
- Fortuna Becicherecu Mic 3 1 2 0 3-1 5p.
- Progresul Pecica 3 1 1 1 4-5 4p.
- LPS Cetate Deva 3 1 1 1 3-6 4p.
- CS Hunedoara 3 1 0 2 6-7 3p.
- Şoimii Lipova 3 1 0 2 1-3 3p.
- Crişul Chişineu Criş 3 0 2 1 3-4 2p.
- CS Dumbrăviţa 3 0 2 1 2-3 2p.
- ACS Poli Timişoara 3 0 1 2 4-5 1p.
- Gilortul Tg. Cărbuneşti 3 0 1 2 3-6 1p.
- Gloria Lunca Teuz Cermei 3 0 1 2 4-8 1p.
- Naţional Sebiş 3 0 1 2 3-7 1p.
Etapa a V-a
• Sâmbătă, 21 septembrie:
CS Dumbrăviţa – ACS Poli Timişoara (Ora 17.00)
Ghiroda şi Giarmata Vii – Progresul Pecica (Ora 17.00)
Viitorul Dăeşti – Fortuna Becicherecu Mic (Ora 17.00)
Naţional Sebiş – Crişul Chişineu Criş (Ora 17.00)
Şoimii Lipova – LPS Cetate Deva (Ora 17.00)
Gilortul Tg. Cărbuneşti – Gloria Lunca Teuz Cermei (Ora 17.00)
ACSO Filiaşi – CS Hunedoara (Ora 17.00)
„U” Craiova 1948 SA – Flacăra Horezu (Ora 17.00)
Seria a V-a
Etapa a IV-a
• Vineri, 13 septembrie:
Unirea Dej – Minaur Baia Mare (Ora 17.00)
AFC Odorheiu Secuiesc – Arieşul Turda (Ora 17.00)
Sănătatea Cluj – CFR Cluj 2 (Ora 17.00)
Viitorul Şelimbăr – Unu Fotbal Club Gloria (Ora 17.00)
• Sâmbătă, 14 septembrie:
Industria Galda – Metalurgistul Cugir (Ora 17.00)
Luceafărul Oradea – Comuna Recea (Ora 17.00)
Unirea Alba Iulia – CSC Sânmartin (Ora 17.00)
SCM Zalău – Avântul Reghin (Ora 17.00)
Clasament
- Luceafărul Oradea 3 3 0 0 9-4 9p.
- Comuna Recea 3 2 1 0 11-4 7p.
- Viitorul Şelimbăr 3 2 1 0 6-3 7p.
- Arieşul Turda 3 2 0 1 3-2 6p.
- Avântul Reghin 3 1 2 0 3-2 5p.
- CFR Cluj 2 3 1 1 1 4-3 4p.
- CSC Sânmartin 3 1 1 1 9-9 4p.
- Unirea Dej 3 1 1 1 2-2 4p.
- Sănătatea Cluj 3 1 1 1 3-4 4p.
- Unirea Alba Iulia 3 1 0 2 5-3 3p.
- AFC Odorheiu Secuiesc 3 0 3 0 5-5 3p.
- Unu Fotbal Club Gloria 3 1 0 2 1-6 3p.
- Minaur Baia Mare 3 0 2 1 3-4 2p.
- Metalurgistul Cugir 3 0 2 1 2-3 2p.
- Industria Galda 3 0 0 3 2-11 0p.
- SCM Zalău 3 0 1 2 2-5 -5p.
Etapa a V-a
• Vineri, 20 septembrie:
Comuna Recea – AFC Odorheiu Secuiesc (Ora 17.00)
• Sâmbătă, 21 septembrie:
Unu Fotbal Club Gloria – Unirea Dej (Ora 17.00)
Avântul Reghin – Viitorul Şelimbăr (Ora 17.00)
CSC Sânmartin – SCM Zalău (Ora 17.00)
CFR Cluj 2 – Unirea Alba Iulia (Ora 17.00)
Arieşul Turda – Sănătatea Cluj (Ora 17.00)
Metalurgistul Cugir – Luceafărul Oradea (Ora 17.00)
Minaur Baia Mare – Industria Galda (Ora 17.00)