Liga II
Liga a II-a
Etapa a XVIII-a
• Sâmbătă, 16 noiembrie:
CSM Reşiţa – Ripensia Timişoara 1-2 (0-1)
Viitorul Tg. Jiu – Csikszereda M. Ciuc 1-1 (1-0)
SCM Gloria Buzău – Dunărea Călăraşi 3-1 (2-0)
Rapid Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu 4-0 (1-0)
ASU Poli Timişoara – Sportul Snagov 2-0 (1-0)
• Duminică, 17 noiembrie:
FC Argeş – Petrolul Ploieşti 1-1 (1-0)
Concordia Chiajna – CS Mioveni 1-1 (1-1)
Metaloglobus Bucureşti – UTA Arad 1-1 (1-1)
Turris-Oltul Turnu Măgurele – ”U” Cluj 1-1 (1-1)
Farul Constanţa – Daco-Getica Bucureşti _-_
*) neprogramat
Clasament
1. UTA Arad 15 9 5 1 32-10 32p.
2. CS Mioveni 17 8 7 2 29-16 31p.
3. Petrolul Ploieşti 16 8 5 3 18-14 29p.
4. Turris Tr. Măgurele 16 8 4 4 29-18 28p.
5. Rapid Bucureşti 16 8 4 4 26-15 28p.
6. Metaloglobus Bucureşti 17 7 6 4 19-13 27p.
7. FC Argeş 17 7 5 5 23-22 26p.
8. Farul Constanţa 17 7 4 6 20-15 25p.
9. ASU Politehnica Timişoara 17 6 6 5 17-10 24p.
10. Gloria Buzău 17 7 2 8 25-21 23p.
11. Universitatea Cluj 17 5 7 5 23-19 22p.
12. Viitorul Pandurii Tg. Jiu 17 6 4 7 20-24 22p.
13. Ripensia Timişoara 17 5 7 5 20-25 22p.
14. Concordia Chiajna 16 5 5 6 15-20 20p.
15. Csikszereda Miercurea Ciuc 17 5 5 7 14-19 20p.
16. Dunărea Călăraşi 16 5 4 7 21-24 19p.
17. CSM Reşiţa 17 4 4 9 21-29 16p.
18. Sportul Snagov 17 2 2 13 13-41 8p.
19. Pandurii Tg. Jiu 17 1 4 12 9-39 7p.
*) Daco Getica s-a retras din campionat
Etapa a XIX-a (ultima din tur)
• Sâmbătă, 23 noiembrie:
Dunărea Călăraşi – Metaloglobus Bucureşti (Ora 11.00)
Csikszereda Miercurea Ciuc – FC Argeş (Ora 11.00)
Ripensia Timişoara – Viitorul Tg. Jiu (Ora 11.00)
Sportul Snagov – CSM Reşiţa (Ora 11.00)
Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna (Ora 11.00)
Universitatea Cluj – ASU Politehnica Timişoara (Ora 12.00)
• Duminică, 24 noiembrie:
UTA Arad – Farul Constanţa (Ora 11.30)
• Luni, 25 noiembrie:
Petrolul Ploieşti – SCM Gloria Buzău(Ora 18.00)
• Marţi, 26 noiembrie:
CS Mioveni – Turris-Oltul Turnu Măgurele (Ora 17.00)
Daco-Getica Bucureşti – Rapid Bucureşti
*) neprogramat