Acasă Liga II LIGA A II-A

LIGA A II-A

9
0

Etapa a XXXVI-a

• Luni, 20 mai:
Petrolul Ploieşti – ACS Poli Timişoara 1-0 (0-0)
A marcat: S. Arnăutu (69)

• Marţi, 21 mai:
Universitatea Cluj – Sportul Snagov 1-0 (0-0)
A marcat: D. Pîrvulescu (89)

Etapa a XXXVII-a

• Vineri, 24 mai:
Academica Clinceni – FC Argeş (Ora 18.30)

• Sâmbătă, 25 mai:
Metaloglobus Bucureşti – ACS Energeticianul (Ora 11.00)
Pandurii Tg. Jiu – ASU Politehnica Timişoara (Ora 11.00)
Sportul Snagov – Aerostar Bacău (Ora 11.00)
ACS Poli Timişoara – CS Mioveni (Ora 11.00)
Ripensia Timişoara – Daco-Getica Bucureşti (Ora 11.00)
Dacia Unirea Brăila – Farul Constanţa (Ora 11.00)
CS Baloteşti – Universitatea Cluj (Ora 12.00)
Chindia Târgovişte – Luceafărul Oradea (Ora 14.00)

• Duminică, 26 mai:
UTA Arad – Petrolul Ploieşti (Ora 14.00)

Clasament

  1. Chindia Târgovişte 36 25 7 4 73-32 82p.
  2. Academica Clinceni 36 26 3 7 72-21 81p.
  3. „U” Cluj-Napoca 36 23 7 6 81-26 76p.
  4. Petrolul Ploieşti 36 23 5 8 71-33 74p.
  5. Sportul Snagov 36 20 7 9 53-34 67p.
  6. FC Argeş Piteşti 36 19 8 9 50-29 65p.
  7. CS Mioveni 36 16 7 13 56-40 55p.
  8. Luceafărul Oradea 36 13 10 13 50-55 49p.
  9. UTA Arad 36 13 8 15 53-57 47p.
  10. Metaloglobus Bucureşti 36 13 7 16 40-54 46p.
  11. ASU Poli Timişoara 36 12 9 15 37-37 45p.
  12. Ripensia Timişoara 36 12 9 15 42-52 45p.
  13. Daco-Getica Bucureşti 36 10 13 13 50-53 43p.
  14. Farul Constanţa 36 13 4 19 43-59 43p.
  15. Pandurii Tg. Jiu 36 11 8 17 56-63 41p.
  16. ACS Energeticianul 36 9 12 15 46-50 39p.
  17. Aerostar Bacău 36 10 5 21 53-65 35p.
  18. ACS Poli Timişoara 36 7 8 21 29-60 29p.
  19. CS Baloteşti 36 6 6 24 29-79 24p.
  20. Dacia Unirea Brăila 36 4 7 24 30-115 19p.

Etapa a XXXVIII-a (ultima a sezonului)

• Sâmbătă, 1 iunie:
Luceafărul Oradea – Dacia Unirea Brăila (Ora 11.00)
Farul Constanţa – Ripensia Timişoara (Ora 11.00)
Daco-Getica Bucureşti – ACS Poli Timişoara (Ora 11.00)
CS Mioveni – UTA Arad (Ora 11.00)
Petrolul Ploieşti – Academica Clinceni (Ora 11.00)
FC Argeş – Sportul Snagov (Ora 11.00)
Aerostar Bacău – CS Baloteşti (Ora 11.00)
Universitatea Cluj – Pandurii Tg. Jiu (Ora 11.00)
ASU Politehnica Timişoara – Metaloglobus Bucureşti (Ora 11.00)
ACS Energeticianul – Chindia Târgovişte (Ora 11.00)