Acasă Liga II LIGA A II-A

LIGA A II-A

7
0

Etapa a XI-a

• Marţi, 9 octombrie:
Academica Clinceni – Pandurii Tg. Jiu 4-1 (3-1)
Au marcat: R. Ion (16), A. Vodă (30), O. Horsia (32), C. Gliga (89) / G. Tudoran (42)
Petrolul Ploieşti – Luceafărul Oradea 6-2 (3-2)
Au marcat: M. Chindriş (2), J. Lumu (8), A. Ţigănaşu (26, 53), C. Oros (62), C. Ştefănescu (75) / G. Paraschiv (13, 34)

• Miercuri, 10 octombrie:
Sportul Snagov – CS Baloteşti 4-1 (3-0)
Au marcat: C. Dănălache (4 – pen.), D. Buia (35), C. Borţoneanu (40), C. Hlistei (74) / A. Stoica (60)
ACS Poli Timişoara – Chindia Târgovişte 1-3 (1-0)
Au marcat: G. Stere (8) / L. Mihai (65, 90), C. Neguţ (67)
Ripensia Timişoara – ACS Energeticianul 1-1 (0-0)
Au marcat: C. Apro (89) / M. Stoenac (59)
UTA Arad – Metaloglobus Bucureşti 6-1 (3-1)
Au marcat: A. Manea (26), D. Pop (32, 50), P. Cubleşan (39, 85), D. Popa (82) / O. Herea (7)
Daco-Getica Bucureşti – Aerostar Bacău 3-0 (0-0)
Au marcat: S. Buştea (61, 73), A. Voicu (75)
Dacia Unirea Brăila – ASU Politehnica Timişoara 0-2 (0-1)
Au marcat: I. Plămadă (27), G. Velici (61)
Farul Constanţa – Universitatea Cluj 0-3 (0-1)
Au marcat: D. Goga (7), O. Ursu (55), G. Florescu (80)
CS Mioveni – FC Argeş 0-1 (0-0)
A marcat: I. Şerban (94)

Clasament

1. Sportul Snagov 11 8 3 0 20- 6 27p.
2. Academica Clinceni 11 8 0 3 29- 7 24p.
3. FC Argeş Piteşti 11 7 3 1 18- 6 24p.
4. Chindia Târgovişte 11 7 2 2 21-12 23p.
5. Petrolul Ploieşti 11 7 1 3 25-10 22p.
6. „U” Cluj-Napoca 11 6 2 3 20-11 20p.
7. CS Mioveni 11 6 1 4 18- 9 19p.
8. UTA Arad 11 6 1 4 19-12 19p.
9. Pandurii Tg. Jiu 11 5 3 3 24-17 18p.
10. ACS Energeticianul 11 5 2 4 18-15 17p.
11. ASU Poli Timişoara 11 5 2 4 11-10 17p.
12. Daco-Getica Bucureşti 11 3 5 3 17-19 14p.
13. Metaloglobus Bucureşti 11 4 2 5 11-22 14p.
14. Ripensia Timişoara 11 2 3 6 15-24 9p.
15. Farul Constanţa 11 3 0 8 15-26 9p.
16. Luceafărul Oradea 11 2 3 6 11-24 9p.
17. CS Baloteşti 11 2 2 7 10-22 8p.
18. Aerostar Bacău 11 2 1 8 11-25 7p.
19. ACS Poli Timişoara 11 1 2 8 11-25 5p.
20. Dacia Unirea Brăila 11 0 4 7 7-29 4p.

Etapa a XII-a

• Sâmbătă, 13 octombrie:
Luceafărul Oradea – CS Baloteşti (Ora 11.00)
Metaloglobus Bucureşti – Academica Clinceni (Ora 11.00)
ACS Energeticianul – ACS Poli Timişoara (Ora 11.00)
Aerostar Bacău – Farul Constanţa (Ora 11.00)
FC Argeş – Daco-Getica Bucureşti (Ora 11.00)
Pandurii Tg. Jiu – Sportul Snagov (Ora 16.00)
Universitatea Cluj – Dacia Unirea Brăila (Ora 20.30)

• Duminică, 14 octombrie:
Chindia Târgovişte – UTA Arad (Ora 13.00)
ASU Politehnica Timişoara – Ripensia Timişoara (Ora 18.00)

• Miercuri, 17 octombrie:
Petrolul Ploieşti – CS Mioveni (Ora 19.30)

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.