Acasă Liga II LIGA A II-A

LIGA A II-A

88
0

Etapa a XXVI-a (restanţe)

• Joi, 12 aprilie:
Pandurii Tg. Jiu – CS Baloteşti 1-1 (1-0)
Au marcat: Adrian Şut (2) / Ovidiu Herea (69)
Sportul Snagov – Dacia Unirea Brăila 3-1 (1-1)
Au marcat: Ciprian Bustea (37), Viorel Ferfelea (63), Stelu Costache (90+6) / Andrei Banyoi (43)

Etapa a XXIX-a

• Vineri, 13 aprilie:
Dunărea Călăraşi – ASU Poli Timişoara 2-0 (2-0)
Au marcat: Valentin Alexandru (33), Valentin Munteanu (43)
CS Mioveni – Ripensia Timişoara 1-2 (0-2)
Au marcat: Rareş Lazăr (62) / Cătălin Bădăuţă (6), Adrian Ungureanu (36)

• Sâmbătă, 14 aprilie:
CS Afumaţi – Ştiinţa Miroslava 1-1 (1-1)
Au marcat: Vasile Olariu (6) / Valentin Buhăcianu (33)
AFC Hermannstadt – Luceafărul Oradea 4-0 (2-0)
Au marcat: Petrişor Petrescu (19), Radu Crişan (25), Ştefan Blănaru (80, 88)

• Duminică, 15 aprilie:
CS Baloteşti – Foresta Suceava 3-1 (1-0)
Au marcat: Marian Neagu (22), Cosmin Mihai (53), Claudiu Herea (64) / Marius Matei (77, penalti)
Metaloglobus Bucureşti – Dacia Unirea Brăila 0-1 (0-0)
A marcat: Marius Dima (86)
UTA Arad – Sportul Snagov 1-4 (0-2)
Au marcat: Victor Prună (56) / Ioan Şerban (15), Dănuţ Munteanu (45+6), Claudiu Borţoneanu (77, 90+4)
Chindia Târgovişte – FC Argeş Piteşti 2-4 (0-2)
Au marcat: Cristian Cherchez (49, 70 – primul din penalti) / Raul Costin (1), Cătălin Stan (40), Vasile Buhăescu (61, penalti), Ionuţ Năstăsie (76, penalti)
Academica Clinceni – ASA Tg, Mureş *) 3-0
*) neprogramat
Olimpia Satu Mare – Pandurii Tg. Jiu *) 0-3
*) neprogramat

Clasament

1. Dunărea Călăraşi 29 22 5 2 59-19 71p.
2. AFC Hermannstadt 29 20 8 1 49-11 68p.
3. Chindia Târgovişte 29 17 7 5 59-22 59p.
4. FC Argeş Piteşti 29 15 7 7 45-27 52p.
5. Academica Clinceni 29 14 8 7 49-37 50p.
6. CS Afumaţi 29 14 7 8 38-24 49p.
7. ASU Poli Timişoara 29 13 5 11 41-34 44p.
8. Sportul Snagov 29 11 7 11 32-27 40p.
9. CS Mioveni 29 10 8 11 41-37 38p.
10. Ripensia Timişoara 29 9 9 11 57-44 36p.
11. UTA Arad 29 8 10 11 38-40 34p.
12. Luceafărul Oradea 29 9 7 13 43-49 34p.
13. CS Baloteşti 29 9 7 13 39-54 34p.
14. Metaloglobus Bucureşti 29 9 6 14 28-39 33p.
15. ASA Tg. Mureş *) 29 9 4 16 38-61 31p.
16. Dacia Unirea Brăila 29 7 7 15 53-56 28p.
17. Pandurii Tg. Jiu 29 6 10 13 36-48 28p.
18. Ştiinţa Miroslava 29 7 7 15 32-56 28p.
19. Foresta Suceava 29 8 3 18 25-73 27p.
20. Olimpia Satu Mare **) 29 6 2 21 19-63 –46p.
*) echipa ASA TG. MUREŞ a fost exclusă din campionat după etapa a XXI-a şi va pierde toate meciurile din retur la „masa verde”
**) echipa OLIMPIA SATU MARE a fost exclusă din campionat după etapa a XXI-a şi va pierde toate meciurile din retur la „masa verde”
**) echipa OLIMPIA SATU MARE este penalizată cu 66 puncte

Etapa a XXX-a

• Vineri, 20 aprilie:
Ripensia Timişoara – AFC Hermannstadt (Ora 17.00)
Dacia Unirea Brăila – Academica Clinceni (Ora 17.00)

• Sâmbătă, 21 aprilie:
Foresta Suceava – CS Afumaţi (Ora 11.00)
Luceafărul Oradea – CS Baloteşti (Ora 11.00)
Pandurii Tg. Jiu – UTA Arad (Ora 11.00)
Sportul Snagov – Chindia Târgovişte (Ora 11.00)
Ştiinţa Miroslava – Dunărea Călăraşi (Ora 11.00)
FC Argeş Piteşti – Metaloglobus Bucureşti (Ora 12.00)
ASA Tg, Mureş – CS Mioveni *) 0-3
*) neprogramat
ASU Poli Timişoara – Olimpia Satu Mare *) 3-0
*) neprogramat