LIGA A II-A
Etapa a XXVII-a
• Luni, 3 aprilie:
Dunărea Călăraşi – Sepsi OSK Sf. Gheorghe 0-0
Etapa a XXVIII-a
• Vineri, 7 aprilie:
CS Mioveni – Chindia Târgovişte (Ora 15.00)
• Sâmbătă, 8 aprilie:
Luceafărul Oradea – ASU Poli Timişoara (Ora 11.00)
Dacia Unirea Brăila – Foresta Suceava (Ora 11.00)
Juventus Bucureşti – Dunărea Călăraşi (Ora 12.00)
CS Afumaţi – UTA Bătrâna Doamnă Arad (Ora 12.00)
• Duminică, 9 aprilie:
Academica Clinceni – Olimpia Satu Mare (Ora 11.00)
Metalul Reşiţa – CSM Rm. Vâlcea *) 3-0
*) neprogramat; echipa CSM Rm. Vâlcea s-a retras din campionat
Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Unirea Tărlungeni *) 3-0
*) neprogramat; echipa Unirea Tărlungeni s-a retras din campionat
FC Braşov – Stă
Stă – CS Baloteşti
Clasament
1. Juventus Bucureşti 24 19 3 2 52-11 60p.
2. FC Braşov 25 14 7 4 42-23 49p.
3. Sepsi OSK Sf. Gheorghe 24 14 5 4 41-22 48p.
4. UTA Bătrâna Doamnă Arad 24 14 4 6 43-25 46p.
5. Chindia Târgovişte 24 14 2 8 41-24 44p.
6. CS Mioveni 24 13 5 6 33-18 44p.
7. Olimpia Satu Mare 24 12 5 7 35-26 41p.
8. Dacia Unirea Brăila 24 10 4 10 27-29 34p.
9. Foresta Suceava 24 10 3 11 39-40 33p.
10. Dunărea Călăraşi 24 8 8 8 30-32 32p.
11. Luceafărul Oradea 25 9 4 12 29-27 31p.
12. CS Afumaţi 24 9 4 11 28-28 31p.
13. Academica Clinceni 24 8 3 13 34-51 27p.
14. ASU Poli Timişoara 24 6 6 12 30-41 24p.
15. CS Baloteşti 24 6 6 12 30-43 24p.
16. CSM Rm. Vâlcea *) 24 4 6 14 16-40 18p.
17. Metalul Reşiţa 24 4 1 19 22-56 13p.
18. Unirea Tărlungeni **) 24 2 5 17 15-51 11p.
*) Echipa CSM RM. VÂLCEA s-a retras din campionat după etapa a XXI-a şi va pierde toate meciurile din retur (inclusiv cele jucate) la „masa verde”, cu scorul de 3-0
**) Echipa UNIREA TĂRLUNGENI s-a retras din campionat după etapa a XXI-a şi va pierde toate meciurile din retur (inclusiv cele jucate) la „masa verde”, cu scorul de 3-0
• Echipa ŞOIMII PÂNCOTA a fost exclusă din campionat după etapa a XIII-a, iar toate rezultatele înregistrate până atunci i-au fost anulate.
• Echipa ACS BERCENI s-a retras din campionat după etapa a XVI-a, iar toate rezultatele înregistrate până atunci i-au fost anulate.
• Echipele clasate pe locurile 1 şi 2 vor promova direct în Liga I.
• Echipa clasată pe locul 3 va disputa un baraj (tur-retur) pentru promovare în Liga I, cu echipa clasată pe locul 12 în Liga I.
• Echipa clasată pe locul 16 va retrograda în Liga a III-a
Golgheteri
• 26 goluri – Remus Chipirliu (Juventus Bucureşti)
• 25 goluri – Attila Hadnagy (Sepsi OSK Sf. Gheorghe)
• 22 goluri – Adrian Petre (UTA Bătrâna Doamnă Arad)
• 14 goluri – Cristian Cherchez (Chindia Târgovişte)
• 13 goluri – Claudiu Herea (CS Baloteşti), Marius Matei (Luceafărul Oradea / ex-Foresta Suceava)
• 11 goluri – Sergiu Arnăutu (Luceafărul Oradea), Vasile Buhăescu (Juventus Bucureşti), Cristian Neguţ (Chindia Târgovişte), Vasile Pop (Olimpia Satu Mare)
• 10 goluri – Ştefan Blănaru (ASU Poli Timişoara), Bogdan Rusu (Foresta Suceava), Marian Vlada (CS Afumaţi)
• 9 goluri – Robert Buduroi (Metalul Reşiţa), Georgian Honciu (Chindia Târgovişte)
• 8 goluri – Marius Coman (Academica Clinceni), Dumitru Muntean (Olimpia Satu Mare)
Etapa a XXIX-a
• Joi, 13 aprilie:
Chindia Târgovişte – FC Braşov (Ora 17.30)
• Vineri, 14 aprilie:
Foresta Suceava – Metalul Reşiţa (Ora 17.00)
CS Baloteşti – Luceafărul Oradea (Ora 17.00)
Dacia Unirea Brăila – Academica Clinceni (Ora 17.00)
Dunărea Călăraşi – Olimpia Satu Mare (Ora 17.00)
ASU Poli Timişoara – CS Afumaţi (Ora 17.00)
UTA Bătrâna Doamnă Arad – Sepsi OSK Sf. Gheorghe (Ora 17.30)
Unirea Tărlungeni – Juventus Bucureşti *) 0-3
*) neprogramat; echipa Unirea Tărlungeni s-a retras din campionat
CSM Rm. Vâlcea – CS Mioveni *) 0-3
*) neprogramat; echipa CSM Rm. Vâlcea s-a retras din campionat
ACS Berceni – Şoimii Pâncota *)
*) neprogramat; ambele echipe s-au retras din campionat