Liga I

Laurenţiu Brănescu (Dinamo) vrea să învingă liderul Ligii I, Viitorul

În cele patru meciuri amicale disputate în cantonamentul din Spania, Dinamo Bucureşti a înregistrat două victorii (1-0, cu Tianjin Teda – China şi tot 1-0, cu Braunschweig – Germania) o remiză (0-0, Videoton, Ungaria) şi un eşec (1-0, cu FC Zurich, Elveţia). În cele patru meciuri, antrenorul  Ioan Andone i-a folosit, câte o repriză, pe portarii Laurenţiu Brănescu şi Penedo Cano. De precizat că, în singura înfrângere a „câinilor roşii”, cu echipa din Elveţia, Laurenţiu Brănescu nu a fost în poartă, deci, eşecul nu i se poate imputa, el fiind introdus abia în primul minut al reprizei secunde. Clubul din Ştefan cel Mare şi-a încheiat cantonamentul duminică seara, când a revenit în ţară. Pe Brănescu şi coechipierii săi îi aşteaptă un meci de foc, cu lidera Ligii I, FC Viitorul, pe teren propriu, pe 4 februarie. (L.C.)