Fotbal

La Călimănești, ca la teatru: 4-4

Sâmbătă, 8 februarie, la Calimanesti, vicecampioana de iarna din Superliga a primit vizita formației de Liga a III-a, Flacăra Horezu. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 4-4. Cozia a deschis scorul după o faza fixa. Radulescu a centrat din corner, mingea a fost respinsă, Chiripus a fost pe faza si a împins balonul în plasa. În minutul 30, „olarii” au restabilit echilibrul prin noua achiziție, Mihăescu. Apoi s-a remarcat fostul golgheter al Flacarei, Florin Cioablă. Pana la pauză a înscris de două ori cu capul si a dus la 3-1 pentru gruparea din Treapt. În minutul 65, acelasi Florin Cioabla a punctat pentru 4-1. Apoi, formația pregătită de Vasile Ilinca a echilibrat jocul si pe fondul schimbărilor făcute de horezeni. De la 4-1, s-a făcut 4-4. Au marcat pentru Cozia: Rădoi, din penalti, B. Lăzărescu si Moldoveanu.