Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Karate

Karateka de la CS Chimia au cucerit Berlinul

Zilele trecute, sportivii de la secţia de karate a clubului Chimia au bifat prima competiţie majoră din 2017. Şase dintre elevii lui Paul Dinu şi Silviu Ghiţă au mers în Germania, pentru a participa la concursul Berlin Internaţional Open. Întrecerea de karate WKF a reunit la start aproape 1000 de sportivi, din 18 ţări. Vâlcea a fost reprezentată de: Daniela Floarea, Ştefania Păun, Ştefania Bogoslov, Andrei Toma, Ştefan Ghinea şi Mario Tănase. Tinerii karateka de la CS Chimia au reuşit să-şi învingă emoţiile şi să aibă rezultate bune. „În Germania am obţinut două medalii. Daniela Floarea şi Ştefania Păun au luat argintul la kumite individual, iar Ştefania Bogoslov s-a clasat pe locul 5. Ţin să remarc şi prestaţia sportivilor Andrei Toma, Ştefan Ghinea şi Mario Tănase, care a fost una bună. Pentru noi urmează acum o competiţie pe plan intern. Este vorba despre Campionatul Naţional, care va avea loc la Piteşti, între 17 şi 19 martie”, a spus maestrul emerit Paul Dinu, la întoarcerea de la Berlin. (S.S.)