Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
DiverseHandbal

Junioarele 2 de la CS Chimia, victorioase în primul meci oficial din 2019

Duminică, 20 ianuarie, echipa de handbal de junioare 2 de la CS Chimia a disputat primul meci oficial din 2019. În Sala „Traian”, elevele Nicoletei Lazăr au înfruntat formaţia LPS Slatina, cea de-a patra clasată din Seria E. Deznodământul a fost favorabil handbalistelor vâlcene, care s-au impus la diferenţă de patru goluri, cu scorul de 33-29. În prima repriză, lucrurile au mers mult mai bine pentru gazde, care au intrat la pauză cu un avantaj de 11 goluri (scor 19-7). În partea secundă, deşi ritmul nu a mai fost acelaşi, nu s-a pus în nici un moment problema învingătoarei. Cele mai bune marcatoare ale Chimiei au fost Diana Dincă şi Andreea Ailincăi, ambele cu câte şapte goluri. Au mai înscris pentru echipa vâlceană: Mălina Petrescu (4 goluri), Angela Pîrvulescu (4), Diana Dumitru (3), Raluca Ţucu (2), Melania Glodeanu (2), Georgiana Bărboi (1), Alexandra Dina (1), Alexia Iordache (1) şi Cristina Vegheanu (1). Cu acest succes, chimistele şi-au consolidat locul 2 în grupă. Din sezonul regulat, mai au de jucat doar două meciuri. Joi, 24 ianuarie, vor înfrunta, în deplasare, CSŞ Craiova, iar duminică, 27 ianuarie, vor întâlni, pe teren propriu, HCM Craiova. (S.S.)