Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Ionuţ Gonzales Neamţu, golgheterul echipei din Treapt după primele 18 runde

• prin cele cinci goluri înscrise până în prezent, acesta a adus 10 puncte de „aur” pentru Flacăra Horezu

Week-end-ul trecut, prin golul marcat în meciul cu Viitorul Domneşti, din deplasare, Ionuţ Gonzales Neamţu a devenit golgheterul echipei din Treapt, având cinci goluri în cont în prezent. El a adus astfel cea de-a treia victorie personală de trei puncte pentru Flacăra Horezu. Succesele obţinute pe mâna acestuia au fost toate în deplasare: la CSM Flacăra Moreni (1-0), FC Voluntari 2 (2-0, când a reuşit chiar o „dublă”!) şi la Viitorul Domneşti (1-0). În plus, tot graţie lui Neamţu, s-a mai cucerit un punct de „aur” şi la Mioveni, cu Unirea Bascov (2-2), când golgheterul din Treapt a egalat situaţia (2-2), în minutul 80, după ce horezenii au fost conduşi cu 2-0 la pauză.

Neamţu, precum Ţucudean la CFR Cluj

În total, „olarii” au obţinut astfel zece puncte prin golurile semnate de Ionuţ Gonzales Neamţu, toate în deplasare, ceea ce înseamnă că acesta e, de departe, cel mai oportun jucător al echipei din Treapt. Un fel de George Ţucudean de la CFR Cluj, care a adus nenumărate puncte prin golurile sale decisive pentru campioana en-titre a ţării şi lidera actuală a Ligii I. (N.C.)

Topul golgheterilor echipei Flacăra Horezu după primele 18 etape din acest sezon:

5 goluri – Ionuţ Gonzales Neamţu
4 goluri – Eduard Neacşu, Cristian Munteanu (unul din penalti)
2 goluri – Sebastian Bobină, Alex Cioablă, Adi Popa, Radu Georgescu (unul din penalti)