Ion Marian şi Leo Săraru au marcat pentru Şirineasa în meciul de la Chiajna

echipa vâlceană a fost înfrântă însă în partida de pe terenul formaţiei Concordia II, cu scorul de 3-2

Echipa CS Şirineasa a pierdut cu scorul de 3-2 meciul pe care l-a disputat în această după amiază, pe terenul „satelitului” formaţiei de Liga I, Concordia Chiajna. Elevii lui Gabriel Mangalagiu au avut o evoluţie mult mai bună împotriva ilfovenilor, faţă de precedentele patru meciuri din retur.
Vâlcenii au deschis scorul în minutul 9, prin Ion Marian (0-1), dar au fost egalaţi (1-1), în minutul 27, dintr-un penalti transformat de experimentatul Marian Constantinescu, unul dintre cei trei jucători de Liga I detaşaţi special de antrenorul Dan Alexa, pentru duelul cu CS Şirineasa. Mai mult decât atât, trupa din Chiajna a preluat şi conducerea (2-1), în minutul 36. Cele două echipe au intrat totuşi la vestiare la egalitate, deoarece Şirineasa a beneficiat la rândul său de o lovitură de la 11 metri, în minutul 43, iar Leo Săraru n-a greşit „ţinta” (2-2). După pauză, s-a mai înscris un singur gol, în minutul 75, de către ilfoveni, astfel că aceştia şi-au apropiat victoria, cu 3-2.
CS Şirineasa a rămas cu 16 puncte în cont după înfrângerea de la Chiajna, iar în runda intermediară care va avea loc la mijlocul săptămânii viitoare va primi, pe teren propriu, vizita liderei autoritare a Seriei a III-a, SCM Piteşti. Formaţia din Trivale e neînfrântă până în acest moment, argeşenii reuşind să obţină 15 victorii şi patru remize, în cele 19 meciuri pe care le-au jucat. Confruntarea cu trupa din Piteşti va avea loc marţi, 4 aprilie, de la ora 17.00. (N.C.)