Ion Marian şi Leo Săraru au marcat pentru CS Şirineasa, în partida de la Chiajna

* echipa vâlceană a fost înfrântă însă în duelul de pe terenul formaţiei Concordia II, cu scorul de 3-2

Echipa CS Şirineasa a pierdut cu scorul de 3-2 meciul pe care l-a disputat sâmbătă după amiază, pe terenul „satelitului” formaţiei de Liga I, Concordia Chiajna. Elevii lui Gabriel Mangalagiu au avut o evoluţie mult mai bună împotriva ilfovenilor, faţă de precedentele patru meciuri din retur. Din păcate, vâlcenii s-au întors acasă fără niciun punct.

Elevii lui Gabriel Mangalagiu au condus cu 1-0

CS Şirineasa a deschis scorul în minutul 8, prin Ion Marian (0-1), dar a fost egalată (1-1), în minutul 20, dintr-un penalti executat de experimentatul Marian Constantinescu, unul dintre cei patru jucători de Liga I detaşaţi special de antrenorul Dan Alexa, pentru duelul cu CS Şirineasa. Trupa din Chiajna a preluat apoi conducerea, în minutul 40, după un gol semnat de Robert Răducanu (2-1). Cele două echipe au intrat însă la vestiare la egalitate, deoarece Şirineasa a beneficiat la rândul său de o lovitură de la 11 metri, în minutul 42. Căpitanul formaţiei noastre, Leo Săraru, n-a greşit „ţinta”, astfel că s-a făcut 2-2. După pauză, s-a mai înscris un singur gol, în minutul 80, de către ilfoveni, prin Cristian Plisc, iar Concordia Chiajna II şi-a apropiat şi victoria, cu 3-2.
În acest duel, pentru CS Şirineasa au evoluat următorii jucători: Iustin Teodorescu – Ionuţ Lăzărescu, Alin Neacşu, Bogdan Popescu, Ştefan Răcăreanu, Gheorghiţă Constantinescu (Robert Teodorescu ’90), Narcis Tomescu (Darius Preda ’67), Marinel Ciocotoiu (Adrian Tilioiu ’85), Raul Horumbă (Alexandru Chiripuş ’77), Leo Săraru, Ion Marian. (N.C.)