Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
AtletismAlte sporturi

Iarina Ungureanu, Dana Govoreanu şi Medeea Muşulete s-au remarcat la primul concurs de atletism al anului

La Cupa Romanian Masters Athletics, de la Bucureşti, care s-a desfăşurat sâmbătă, 19 ianuarie şi duminică, 20 ianuarie, în Sala „Lia Manoliu”, au participat şi cei mai buni tineri atleţi din judeţul nostru. La seniori au luat startul în concurs, printre alţii, Ana Maria Roşianu şi Andrei Neagoe. Roşianu a ocupat locul 4 la 60 metri. Neagoe s-a clasat pe primul loc în calificări la 60 metri, dar nu a mai concurat şi în finală. La nivel de juniori, cele mai bune rezultate le-au înregistrat Iarina Ungureanu, Dana Govoreanu şi Medeea Muşulete, sportive legitimate la CS Chimia şi Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân”, care sunt antrenate de Alina Enescu, Alina Borţa şi Claudiu Cîrstea. Iarina Ungureanu, la junioare 3, a câştigat cursele de 400 metri şi 60 metri garduri şi s-a clasat pe locul 3 la 200 metri. Dana Govoreanu, la junioare 2, a luat aurul la 60 metri garduri şi la 200 metri şi bronzul la 400 metri. Medeea Muşulete, o altă atletă vâlceană de mare viitor, s-a clasat pe locul secund la junioare 3, atât în cursa de 60 metri, cât şi la săritura în lungime. Cele trei valoroase atlete aşteaptă cu încredere finalele Campionatelor Naţionale de Junioare în sală (care vor avea loc la începutul lunii martie), unde speră, de asemenea, să ocupe poziţii fruntaşe. (S.S.)