George Popolan s-a abonat la goluri! Acum a realizat „dubla”!

În partida cu Măgura Slătioara, din urmă cu două etape, George Popolan a înscris jumătate din golurile echipei sale, Oltul Dăeşti, care s-a impus în acea confruntare la scor de tenis, cu 6-1. După duşul rece cu Forestierul Romani (3-0 pentru trupa lui Mitică Drăgănescu), din runda precedentă, dăeştenii s-au bucurat din nou de succes. Duminică, 6 mai, Oltul a câştigat la Fedeleşoiu cu scorul de 7-1 partida cu Rapid Ursus Stoeneşti. Şi de această dată Popolan s-a regăsit pe lista marcatorilor. A fost autorul unei „duble”. Dăeştenii au făcut spectacol în partea secundă. În prima repriză s-au chinuit un pic cu adversarii, care au condus cu 1-0. Dragoş Băjenaru a egalat din penalti, iar apoi „Bebe” Tănase a înscris pentru 2-1 în favoarea gazdelor, scor înregistrat şi la pauză. În ultimele 45 de minute, în afară de Popolan (care a marcat de două ori), a mai punctat pentru gazde de încă două ori Virgil Tănase, dar şi Ionuţ Ciucă.