Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Atletism

Gabi Voicu a „împuşcat” un nou titlu naţional

În week-end-ul trecut la Piteşti s-a desfăşurat finala Campionatului Naţional de Atletism, competiţie dedicată juniorilor I (Under 20). La acest concurs a fost prezent şi vâlceanul Gabriel Voicu, proaspăt campion de tineret la 800 metri. Sportivul pregătit de profesoara Marinela Mirea, la Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân”, care reprezintă în competiţii şi clubul CSM Bucureşti, a reuşit să cucerească un nou titlu naţional. Tot la 800 metri a fost cel mai bun concurent dintre cei care au luat startul în cursa dedicată juniorilor I. A terminat întrecerea cu un timp bun: 1:51.17. De asemenea, în Trivale, Voicu a mai cucerit o medalie. A luat bronzul cu echipa de ştafetă de 4×400 metri de la CSM Bucureşti. La Naţionalele de la Piteşti, elevele Alinei Enescu, Iarina Ungureanu şi Alexandra Pufu au obţinut bronzul cu echipa de ştafetă de 4×400 metri de la CSM Oneşti. (S.S.)