Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Formaţia primarului Toma Ciolacu a realizat scorul etapei în runda inaugurală a Ligii a a V-a

Debuntantă în noul sezon al Ligii a V-a, Prim Stroeşti 2009 a reuşit să impresioneze din start. Formaţia primarului Toma Ciolacu a câştigat la scor primul meci, cu Montana Iz. Rece, cu 11-2. Gazdele s-au dezlănţuit după pauză. După 2-1 în prima repriză, primarul a considerat că băieţii săi au nevoie de un duş rece. A mers la ei la pauză şi a indicat două schimbări. Au intrat Ilinca şi Doară. Cursul jocului s-a schimbat în partea secundă. Prim Stroeşti a marcat la foc automat şi s-a desprins în câştigătoare. În ultimul sfert de oră, oaspeţii au mai rămas şi în inferioritate numerică, astfel că nu au avut nicio şansă să mai diminueze, măcar, proporţiile scorului. Astfel, Prim Stroeşti s-a instalat din prima pe locul 1 în Seria Vest. În etapa a II-a, programată în week-end-ul care urmează, va juca la Pietrari. (S.S.)