Forestierul Romani a fost condusă de ultima clasată, dar şi-a revenit până la pauză

Duminică, 17 noiembrie, formaţia lui Mitică Drăgănescu a jucat în deplasare, pe terenul ultimei clasate, Viitorul Oteşani, echipă care în 10 meciuri nu a reuşit să obţină niciun punct. Forestierul Romani miza pe victorie. Partida a început, însă, prost pentru Alin Bolca şi colegii săi. Gazdele au deschis scorul în urma unui penalti. După duşul rece de care au avut parte, oaspeţii şi-au revenit. Până la pauză au preluat controlul jocului. Au marcat Dorin Zamfir şi Radu Simtea, de două ori, ducând scorul la 3-1 în favoarea grupării din Romani. Jucătorii echipei din Oteşani au continuat să spere în şansa lor. După pauză au redus din handicap, dar nu au putut mai mult. Golurile lui Ionuţ Teodorescu şi Sorin Simtea (2) le-au tăiat tot elanul. S-a făcut 6-2, iar soarta întâlnirii fusese decisă. Gazdele au mai înscris o dată în prelungiri, din penalti, la fel ca în debutul meciului. S-a terminat 6-3 pentru Romani, echipă care, după acest succes, a reuşit să o depăşească la golaveraj pe Montana Iz. Rece. Trupa lui Mitică Drăgănescu e pe locul 10 în ierarhia Seriei Vest a Ligii a V-a, cu 13 puncte, la distanţă de doar trei puncte de mijlocul clasamentului. (S.S.)