Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Liga IIILiga 6Fotbal

Flacăra Horezu, evoluție foarte bună și la Buzescu! Încă o victorie pentru campioana Vâlcii!

În această seară, a avut loc meciul retur dintre Rapid Buzescu și Flacăra Horezu, din barajul de promovare în Liga a III-a. Partida s-a disputat pe terenul campioanei din județul Teleorman și s-a încheiat cu victoria la limită a formației vâlcene, cu scorul de 1-0. Unicul gol a fost marcat chiar de antrenorul-jucător al echipei noastre, Adrian Popa (FOTO), în minutul 58.
Meciul de la Buzescu a mai contat doar pentru palmares, în condițiile în care vâlcenii au tranșat soarta promovării încă din tur. Așa cum se cunoaște, în urmă cu o săptămână, campioana Vâlcii s-a impus mai mult decât categoric, în Treapt, cu scorul de 8-0 (după 5-0, la pauză).
După ce a câștigat barajul de promovare, Flacăra Horezu va reprezenta Vâlcea în viitorul sezon al Ligii a III-a. Echipa primarului Nicolae Sărdărescu va fi și singura grupare din județul nostru care va evolua într-un eșalon național. (N.C.)