Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Fără categorieLiga IIIFotbal

Flacăra Horezu, a doua înfrângere în Liga a III-a

Adi Popa și colegii săi au resimțit oboseala ultimelor meciuri din campionat și din Cupa României. După eșecul din derby-ul cu Universitatea Craiova și înfrângerea din șaisprezecimile Cupei României, în fața echipei de Liga I, Astra Giurgiu, ”olarii” au pierdut și la Timișoara, pe terenul penultimei clasate de dinaintea acestei runde, ACS Poli. Gazdele, care obținuseră un singur punct în cinci etape, s-au impus cu scorul de 2-0 în fața Flacărei. Au înscris câte un gol pe repriză. Iseini a deschis scorul în minutul 35, după un carambol în careul horezenilor, iar Ochea a dublat avantajul timișorenilor în minutul 67. Flacăra și-a creat ocazii de a înscrie, dar nu le-a valorificat. Formația din orașul ceramicii nu s-a putut baza în acest meci pe patru jucători de bază. Au absentat din cauza problemelor medicale Covalschi, Samson, Georgescu și Precup.

În următoarea etapă din Seria a IV-a a Ligii a III-a, Flacăra va juca pe teren propriu cu CS Hunedoara. Partida va avea loc în Treapt sâmbătă, 5 octombrie, de la ora 15.00. (S.S.)