Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

După cinci etape de absenţă, „Butelie” a evoluat 59 de minute pentru Metaloglobus Bucureşti

* în partida pierdută de formaţia din Capitală pe terenul formaţiei Chinidia Târgovişte (0-3)

Vâlceanul Ionuţ Marian a început ca titular meciul pe care echipa la care este legitimat în prezent, Metaloglobus Bucureşti, l-a disputat sâmbăta trecută, în deplasare, la Chindia Târgovişte. Acesta a fost înlocuit însă de antrenorul Bogdan Argeş Vintilă în minutul 59, imediat după ce dâmboviţenii au marcat cel de-al treilea gol.
Pentru fostul fotbalist de la CSM Rm. Vâlcea (Liga a II-a) şi CS Şirineasa (Liga a III-a), partida din week-end-ul trecut a fost prima după o perioadă de absenţă. Practic, din cauza unei accidentări, „Butelie” nu a evoluat deloc pentru trupa din Capitală în precedentele cinci runde, ultima prezenţă a sa pe teren fiind consemnată tocmai în etapa a VI-a, când a fost integralist în confruntarea din deplasare, de la Foresta Suceava (1-1).
Ionuţ Marian a ajuns astfel la cea de-a şasea prezenţă în 12 runde. În trei dintre meciuri a fost integralist, în două a început ca rezervă şi a intrat pe teren după pauză, iar la Chindia Târgovişte a fost titular, fiind schimbat în repriza secundă. (N.C.)

Meciurile şi minutele jucate de Ionuţ Marian pentru Metaloglobus Bucureşti în acest sezon:

• Etapa I: Metaloglobus Bucureşti – Olimpia Satu Mare *) 0-1 (0-1)