Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Atletism

Drăgăşeneanul David Zăuleţ, medaliat cu aur la Naţionalele de atletism pentru copii

În urmă cu două luni, atletul drăgăşenean David Zăuleţ, reuşea să urce pe cea mai înaltă treaptă a podiumului la Campionatul Naţional de Cros pentru Copii. Acesta a cucerit, atunci, titlul naţional, la copii I. A fost cel mai bun în cursa de 2000 metri. Acum, a reconfirmat perioada bună prin care trece. Sâmbătă, 9 iunie, acesta a devenit campion naţional la 1500 metri. Tânărul sportiv de la Liceului Tehnologic Brătianu din Drăgăşani a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului la Campionatul Naţional în aer liber pentru Copii. Acesta a concurat la categoria copii I. Elevul profesorului Cristian Orza a terminat cursa de 1500 metri în 4.39.24. (S.S.)