Fără categorie

Dăeşti a avut meci de infarct la Călimăneşti, dar a fost salvată de MAGNIFICUL Ştefan Paşoi

Viitorul Dăeşti a deschis scorul în partida disputată în deplasare, la Cozia Călimăneşti, prin Ştefan Paşoi, dar s-a văzut apoi condusă cu 2-1, până în minutul 90. În prelungirile partidei, acelaşi Ştefan Paşoi avea să facă minuni. Atacantul lui Gabriel Mangalagiu a marcat de două ori, în minutele 92 şi 94, şi a scăpat-o pe lidera Superligii de prima înfrângere din acest sezon. Viitorul Dăeşti rămâne singura echipă din prima divizie a Vâlcii fără nici un punct pierdut după 10 etape. „Am avut numeroase ocazii de a înscrie şi ne-am făcut singuri viaţa grea. Chiar dacă am câştigat în prelungiri, nu am fost dominaţi de adversari. Doar că mingea n-a vrut să mai intre în poartă, de această dată”, a spus „Joe” Panait, delegat la Viitorul Dăeşti. „Jucătorii mei au uitat că meciul ţine până fluieră arbitrul, şi nu doar 90 de minute. Ei erau deja cu gândul la vestiar, deşi meciul continua. Am pierdut pe prostia noastră. Din păcate, ni s-a accidentat şi fundaşul „Lexu” Ştefan, iar asta s-a observat în jocul echipei”, a declarat Vasile Ilinca, antrenor la Cozia Călimăneşti. (L.C.)