CS Şirineasa, remiză cu Flacăra Moreni (1-1)

CS Şirineasa a terminat la egalitate (scor 1-1) meciul pe care l-a disputat pe teren propriu, cu Flacăra Moreni. Partida a contat pentru penultima rundă din Liga a III-a. Dâmboviţenii au deschis scorul în minutul 84, prin Andrei Iliescu, iar vâlcenii au egalat în minutul 92, prin Leo Săraru.
Chiar dacă au marcat abia în prelungiri, fotbaliştii antrenaţi de Gabriel Mangalagiu au avut o evoluţie bună în acest duel, la finele căruia au obţinut şi punctul necesar pentru a se salva de la retrogradare. Reprezentanta Vâlcii ocupă în prezent locul 13 în Seria a III-a (care asigură menţinerea în Liga a III-a), având 27 de puncte în cont. Pe poziţia următoare se află Urban Titu, cu 23 de puncte.
În ultima etapă din actualul sezon, CS Şirineasa va juca în deplasare, la FC Voluntari II. Partida va avea loc vineri, 26 mai, de la ora 18.00. (N.C.)