CS Şirineasa a câştigat şi amicalul cu Unirea Bascov

* elevii lui Gabriel Mangalagiu s-au impus cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de Adrian Tilioiu şi Darius Preda (FOTO)

Sâmbătă, 11 februarie, CS Şirineasa a reuşit să câştige şi amicalul cu Unirea Bascov, care a avut loc pe stadionul din Popeşti. Jucătorii antrenaţi de Gabriel Mangalagiu s-au impus cu scorul de 2-0 (după 0-0, la pauză), în faţa liderei incontestabile a Ligii a IV-a din judeţul Argeş (care la finele turului are 9 puncte avans faţă de secondanta Atletic Bradu II). Golurile echipei vâlcene au fost marcate de Adrian Tilioiu şi Darius Preda.
Aşa cum era de aşteptat, în partida cu Unirea Bascov au evoluat în special rezervele din meciul cu CS Mioveni, de vinerea trecută, dar şi ceilalţi jucători tineri veniţi să dea probe la formaţia vâlceană de Liga a III-a. De altfel, mulţi dintre fotbaliştii folosiţi în duelul de la Popeşti nici nu au făcut deplasarea la Colibaşi. „Partida cu Unirea Bascov s-a jucat pe un teren foarte greu, plin de zăpadă. Cu toate acestea, am bifat încă un meci bun. Ne-am creat 4-5 ocazii mari de gol în prima repriză, dar ne-am desprins în învingători abia după pauză”, ne-a declarat Mădălin Dobe, manager general la CS Şirineasa.
Cu Unirea Bascov, antrenorul Gabriel Mangalagiu a trimis pe teren următorii jucători: Radu Cârstoiu (Radu Sorin) – Ionuţ Lăzărescu (Tisoaica), Laurenţiu Nicolaescu, Robert Tănăsie, Antonio Rachieru, Gheorghiţă Constantinescu (Simeanu), Alexandru Chiripuş, Marinel Ciocotoiu (Darius Preda), Ionuţ Stoleriu (Bîrziche), Robert Tănăsescu (Ştefan Răcăreanu), Petruţ Tomescu (Adrian Tilioiu). (N.C.)