CS Guşoeni a ajuns la 9 meciuri fără înfrângere pe teren propriu

Formaţia susţinută de primarul Nicolae Concioiu este imbatabilă pe teren propriu. Duminică, 11 martie, a ajuns la 9 meciuri fără înfrângere la Guşoeni. Vicecampioana de iarnă din Seria Vest a Ligii a IV-a s-a impus cu scorul de 3-1 în faţa celor de la Inter Lăpuşata. Edi Vlădescu a deschis scorul în primele 10 minute, apoi, la jumătatea reprizei, Adi Rusu a majorat avantajul gazdelor la 2-0. În partea secundă, tot Vlădescu a marcat pentru 3-0, iar Rusu şi-a trecut în cont „assist-ul”. Trupa lui Viorel Zamfirache a redus din handicap în prelungiri. „A fost un joc frumos. Mă bucur că nu s-a accidentat nimeni, că nu au fost durităţi. Niciodată nu am avut probleme de acest gen cu cei de la Lăpuşata. Dealtfel, de-a lungul timpului, am şi jucat câteva meciuri amicale cu ei. Inter Lăpuşata e o echipă bună, care merită să joace în play-off. Şi în acest meci a jucat bine. Au avut şi oaspeţii ocazii, dar nu le-au valorificat. Noi am avut mai mult succes la finalizare. Atacanţii şi-au făcut datoria. Mă bucur că am mai obţinut încă o victorie pe teren propriu. Cum am mai spus şi cu alte ocazii, acesta este principalul nostru obiectiv, să nu pierdem acasă”, a spus Alex Concioiu, fiul primarului din Guşoeni, după primul succes din 2018.