Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Liga 6

Cozia Călimăneşti a obţinut cel mai concludent succes în cel mai scurt meci

Pentru prima dată în acest sezon, Cozia Călimăneşti a reuşit să lege două victorii la rând. După succesul din etapa precedentă, cu Unirea Tomşani, formaţia antrenată de Vasile Ilinca s-a impus şi la Orleşti. Cozia a obţinut, în runda a 14-a din Superligă, cel mai concludent succes din acest campionat. Şi asta în doar 45 de minute. Oaspeţii au câştigat confruntarea cu scorul de 8-0. Orleştenii nu au reuşit să strângă 11 jucători pentru această dispută. Au intrat în 10. La pauză, au anunţat arbitrul că patru dintre titulari nu mai pot continua partida, invocând probleme medicale. Astfel, jocul nu s-a mai reluat. Meciul va fi omologat cu rezultatul din teren. Pentru Cozia au înscris la Orleşti: Talpoş, Duca, Peti, Rădoi (de trei ori), Marian Chiripuş şi Mădălin Chiripuş. „Am început prost campionatul. Apoi, echipa nu a jucat rău. Am făcut meciuri bune cu Chimia, cu AS Rm. Vâlcea 2016, Viitorul Dăeşti şi Minerul Costeşti. Eu am încredere în băieţi. Bineînţeles că putem prinde play-off-ul. Ne-am apropiat la doar un punct de locul 6. Mai avem încă trei meciuri de jucat în acest an. Mi-aş dori să obţinem toate punctele puse în joc, dar trebuie să luăm fiecare joc în parte, să-l tratăm cu seriozitate. Mai avem de jucat, în 2018, cu Stejarul Vlădeşti şi AS Mihăeşti, pe teren propriu şi în deplasare, cu DCM. În următoarea etapă vom juca, la Călimăneşti, cu Vlădeşti, care în tur ne-a învins cu 3-0. Nu cred că se poate repeta istoria acelei partide”, a precizat antrenorul Coziei, Vasile Ilinca, după partida de la Orleşti.