Liga 6

Cozia Călimăneşti a marcat 15 goluri în ultimele trei reprize din campionat, din 2017, fără să primească vreunul

După ce, în runda trecută, a câştigat cu 7-0 meciul cu Minerul Costeşti, desfăşurat pe parcursul unei singure reprize, Cozia Călimăneşti s-a impus din nou de o manieră categorică, de această dată în Zăvoi, pe terenul juniorilor de la SCM Rm. Vâlcea. Echipa pregătită de Vasile Ilinca a câştigat cu 8-0 ultima partidă din 2017, din Superligă. Au fost opt marcatori diferiţi. Primul gol al întâlnirii i-a aparţinut lui Marinel Ciocotoiu. Până la pauză, pentru formaţia din staţiune au mai punctat Roncea, Ionuţ Săraru şi Ştefan Anghel. În partea secundă pe lista marcatorilor s-au regăsit: Milosteanu, Leo Săraru, Schinteie şi Tătulescu. În 2017, Cozia mai are de jucat doar în Cupă, un meci sau două, dacă vremea nu va încurca planurile AJF-ului. La finele acestei săptămâni, formaţia din staţiune o va întâlni, la Galicea, pe Sporting, din localitate, echipă pregătită, de câteva zile, de Viorel Ciofîcă.