Liga 6

Ciprian Vlădoi, ”one man show” la Budeşti. A marcat din toate poziţiile

Viitorul Budeşti este echipa cu cea mai slabă defensivă din eşalonul de elită judeţean. La recordul negativ al budeştenilor a contribuit şi Chimia Rm. Vâlcea, care sâmbătă, 9 noiembrie, a înscris de 11 ori în faţa Viitorului. Trupa lui Tică Negrescu (care a absentat de la acest meci, fiind plecat cu copiii la Cupa Satelor, competiţie pe care Budeştiul a câştigat-o) a marcat de două ori, pe final, în ultimele 15 minute. Portarul Marius Nedeluş şi Vali Popa au punctat din 11 metri. Omul meciului a fost atacantul Chimiei, Ciprian Vlădoi. Acesta a înscris din toate poziţiile, oferind, de asemenea, şi pase de gol. A punctat de patru ori. Cel mai frumos gol a fost cel din debutul părţii secunde, un şut-voleu, din prima, fără preluare. Mingea a lovit întâi transversala, apoi a poposit în poartă. A contat pentru 4-0. 3-0 a fost la pauză. În afară de Vlădoi, şi-au mai trecut numele pe lista marcatorilor Chimiei: Cosmin Băiţa, autorul unui hat-trick, ”Tzutzy” Băgălin (2), tânărul Aly Glodeanu, dar şi ”juniorul” Alin Savu. După 11-2 la Budeşti, Chimia a urcat pe locul 5 în Elită şi şi-a îmbunătăţit considerabil golaverajul.