Cerna Copăceni, nemulţumită de prestaţia arbitrului

Aflată la o diferenţă de doar două puncte de primul loc, Cerna Copăceni spera ca în această etapă să aibă şansă şi să ajungă în fruntea ierarhiei. N-a reuşit să obţină ce şi-a propus, asta şi datorită rezultatelor obţinute de primele două clasate, dar şi din cauza înfrângerii suferită la Popeşti, cu AS 2009 din localitate. Cerna a pierdut cu 2-1 derbiul rundei, înfrângerea fiind pusă şi pe seama arbitrajului. „Îl felicit pe tuşierul Dragomir, iar lui Hoarcă îi transmit, nu dispreţ, nici dezamăgire, ci dezgust faţă de prestaţia acestuia. În prima repriză am avut două penaltiuri care se dau oriunde, iar golul prin care ei ne-au condus la pauză a fost marcat după expirarea timpului regulamentar de joc. Apoi, au mai fost şi câteva atacuri fără minge, rămase nesancţionate. Aş vrea ca domnul Hoarcă să le răspundă copiilor de 15 ani care-l întrebau: «Oare, când vom fi şi noi lăsaţi de arbitri să jucăm, să câştigăm?»” a ţinut să precizeze Nelu Văduva, un apropiat al echipei din Copăceni. Nu de aceeaşi părere a fost Cătălin Sima, antrenorul gazdelor, care a apreciat că arbitrul n-a influenţat cu nimic rezultatul, victoria echipei sale fiind pe deplin meritată. (L.S.)