Atletism

Cătălin Nedelecu, locul 1 la veterani, la 200 metri, la Cupa RMA, de la Bucureşti

La Cupa RMA de la Bucureşti a participat şi Cătălin Nedelcu. Acesta s-a înscris în concursul de veterani, în cursa de 60 metri, dar şi în cea de 200 metri. Pe cea de 60 metri a terminat-o al treilea, în 7.95 secunde. A fost devansat de un sportiv de la CSM Arad şi de un atlet de la ACS Romanian Masters. Nedelcu a fost cel mai bun la 200 metri. Cătălin Nedelcu a reprezentat la competiţia de la Bucureşti clubul Chimia Rm. Vâlcea. Tot de la CS Chimia, la Cupa RMA au mai fost prezenţi: Ana Maria Roşianu (care s-a clasat pe locul secund în semifinale, la seniori, la 60 metri), Marius Şerban (locul 5 la 60 metri, la seniori), dar şi Daniel Martalogu (care a terminat pe locul 6 aceeaşi cursă, de 60 metri, seniori). Martalogu a fost al doilea cel mai tânăr participant din finala de la 60 metri plat. Tot aici s-a mai regăsit un vâlcean, care este, însă, legitimat la CSM Craiova. Este vorba despre Ionuţ Piţigoi, care a ocupat locul 3 în concurs, după Ioan Melnicescu şi Daniel Budin. (S.S.)