Cătălin Buşi a dictat două penaltiuri în meciul liderei Dunărea Călăraşi

Mai toţi jucătorii care au trecut pe la CSM Rm. Vâlcea evoluează acum la echipe de top din Liga a II-a. Printre ei se numără şi Călin Cristea şi Marius Tomozei, de la Dunărea Călăraşi. În primul meci oficial din acest an, disputat pe teren propriu, cu CS Afumaţi, formaţia pregătită de Dan Alexa a câştigat cele trei puncte cu un gol marcat în minutul 80, de către Călin Cristea. Partida a fost arbitrată la centru de către Cătălin Buşi, iar la una dintre cele două linii s-a aflat tot un vâlcean, Marius Badea. Buşi a dictat două lovituri de la 11 metri, mai întâi, în minutul 6, pentru CS Afumaţi, care a deschis scorul, apoi, în minutul 45+2, pentru Dunărea Călăraşi, care a egalat (1-1). În urma acestui rezultat, Dunărea Călăraşi ocupă primul loc în clasament, la trei puncte de Hermannstadt, unde evoluează alţi doi vâlceni, Ionuţ Stoica şi Cătălin Pârvulescu. (L.C.)