Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
DiverseHandbal

Campioana României va întâlni campioana Franței în sferturile Ligii Campionilor la handbal feminin

În această seară s-a disputat ultimul meci din grupele principale ale Ligii Campionilor. În Danemarca, Team Esbjerg a primit vizita formației Metz Handball. Gazdele au câștigat duelul cu scorul de 30-29, dar campioana Franței a încheiat faza grupelor în fruntea ierarhiei. Are cinci victorii, trei remize și două eșecuri, unul chiar în fața vicecampioanei României, CSM București. În sferturi, Metz va întâlni echipa de pe locul 4 din grupa a II-a principală, pe SCM Rm. Vâlcea. Cele două partide vor avea loc, tur-retur, între 3 și 12 aprilie. Campioana României va disputa primul joc pe teren propriu, la Vâlcea, urmând ca partida decisivă să aibă loc în Franța. Câștigătoarele celor patru ”duble” din sferturi se vor califica în Final Four-ul Ligii Campionilor. (S.S.)