Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Cadou de Crăciun! Junioarele 3 de la Chimia au câştigat derby-ul cu Caracal

Duminică, 22 decembrie, în Sala ”Traian” s-a disputat ultimul meci oficial de handbal al anului. Junioarele 3 de la CS Chimia, liderele Seriei E din Campionatul Naţional, au întâlnit cea de-a treia clasată, pe CSŞ Caracal. Deşi se temeau de această confruntare, handbalistele pregătite de Mori Torok Duca şi Nicoleta Lazăr au defilat. Cu excepţia primelor minute, când scorul a fost echilibrat, chimistele au deţinut controlul. La pauză, diferenţa era de şapte goluri (15-8). În partea secundă, acelaşi scenariu, favorabil gazdelor. Vâlcencele au câştigat derby-ul cu scorul de 30-19. A fost cel de-al 11 succes din acest sezon, din 12 posibile. Ca şi rezultat negativ au un egal. Pentru campioana de iarnă din Seria E au punctat în acest meci: A. Rachina (7), B. Drăgoescu (6), A Ene (4), C. Bogoslov (2), A Brumaru (2), D. Ştefan (2), A. Micu (2), A. Caralicea (1), O. Cîrstea (1) şi A. Păunescu (1). De asemenea, pe lista marcatoarelor s-a regăsit şi Ioana Nicula, proaspăt revenită după o accidentare ce a ţinut-o câteva luni departe de handbal. Aceasta a înscris de două ori, din 7 metri. (S.S.)