Fără categorieLiga IV

Brezoienii „au spart gaşca” la ultimul meci şi „au luat-o rău de tot pe cocoaşă” la Orleşti!

VOINŢA ORLEŞTI – LOTRU BREZOI 6-1

Brezoienii au avut parte de o misiune foarte grea la Orleşti, acolo unde echipa gazdă a profitat din plin de faptul că adversarii au venit cu un lot incomplet, administrându-le astfel o înfrângere fără drept de apel (6-1). Iar asta deşi Lotru Brezoi a deschis scorul în primele minute de joc ale partidei! „N-am putut să aliniem garnitura completă la Orleşti, am avut multe indisponibilităţi, iar asta s-a văzut. Din păcate, şi la terenul de joc, deşi am avut 13 jucători valizi, necazurile s-au ţinut lanţ. Astfel, dacă până acum Tănasie evolua pe o adeverinţă medicală care a fost acceptată de toţi arbitrii, de această dată, la Orleşti, centralul n-a mai acceptat acest lucru, aşa că am pierdut un jucător important. În minutul 1, am avut parte de al doilea ghinion, Valentin Maniu s-a accidentat şi cum nu mai aveam nicio rezervă la dispoziţie am fost nevoiţi să-l aruncăm în luptă şi pe Dan Vârtopeanu. În minutul 45, s-a accidentat însă şi Alin Hăsmăşan, iar în locul acestuia n-am mai avut pe cine introduce în teren. În aceste condiţii, în repriza secundă am evoluat doar în zece jucători, iar şansele noastre de a scoate un rezultat pozitiv erau compromise definitiv. E ruşinos faptul că băieţii care se dau «patrioţi» şi care spun că «ar muri pentru Lotru Brezoi», s-au dat loviţi pentru acest ultim meci! Vinovaţi pentru înfrângerea de la Orleşti nu sunt cei care au pierdut cu 6-1, ci cei care n-au binevoit să vină la meci”, a menţionat un oficial de la Lotru Brezoi, sub protecţia anonimatului.