Boromir a mai câștigat un trofeu: Cupa Râmnicului

32 de echipe au luptat, în Cupa Râmnicului la fotbal pe teren redus, organizată pe terenul sintetic din Zăvoi, de AJSPT Vâlcea, în parteneriat cu Primăria Râmnicului și DSTJ Vâlcea. Vineri seara, s-au desfășurat ultimele meciuri din această competiție. Astfel, în finala mică, Poliția Locală s-a impus cu scorul de 4-3, contra celor de la Spartanii Rm. Vâlcea.

Finala mare a fost câștigată de Boromir, cea mai titrată echipă vâlceană din ultimii ani. „Brutarii” finanțați de George Frântu au învins-o cu scorul de 4-1 pe Friends Ostroveni. Constantin Vlașcu, președintele AJSPT Vâlcea, a recompensat cu echipamente sportive, cupe, diplome și medalii primele două clasate, în timp ce ocupanta locului 3 a primit cupe, medalii și diplome. Au fost acordate și premii individuale. Astfel, cel mai tehnic jucător a fost desemnat nimeni altul decât George Frântu, în timp ce cel mai bun portar a fost ales Ștefan Tudor (Spartanii). Jucătorii fair-play ai turneului a fost Daniel Ungureanu și Cătălin Băluță. „Cupa Râmnicului s-a desfășurat în spirit de fair-play. Până la urmă, toate echipele participante sunt câștigătoare, prin simplul fapt că au participat într-o competiție. Următorul turneu pe care îl va organiza AJSPT Vâlcea este Cupa Fair-play, la Școala Nr. 5”, a declarat Constantin Vlașcu. (L.C)