Liga 6

Boby Verdeş, două goluri, un „assist” şi apoi… la vestiare!

* Flacăra Horezu a dispus cu 3-0 de Voinţa Orleşti

Flacăra Horezu are zece victorii din tot atâtea meciuri disputate. Ultimul l-a înregistrat sâmbătă, 21 octombrie, în Treapt. Formaţia pregătită de Adi Popa a reuşit să se impună şi în faţa celor de la Voinţa Orleşti. Partida s-a încheiat cu un scor de neprezentare, la 3-0 în favoarea gazdelor. Rezultatul final a fost stabilit încă din prima repriză. Boby Verdeş a fost decisiv pentru Flacăra. Acesta a marcat primul gol al întâlnirii în minutul 30, fiind „servit” de Adrian Stănică, apoi a majorat avantajul echipei sale la 2-0, după o centrare a căpitanului Raul Nistor. Cu puţin timp înainte de a intra la vestiare, Verdeş a reuşit şi un „assist”, pentru Gabriel Precup. Având în vedere desfăşurarea jocului de pe parcursul primei reprize, nu a mai fost nevoie de serviciile lui Boby Verdeş şi în partea secundă, acesta fiind înlocuit la pauză. În această dispută, antrenorul-jucător al trupei horezene, Adi Popa, nu a evoluat.
În altă ordine de idei, în ultima etapă din turul Superligii vâlcene, Flacăra o va întâlni, în deplasare, pe CS Mădulari. După acest joc, va urma derby-ul din Treapt, cu cea de-a doua clasată, Viitorul Dăeşti.