Atletism

Atleţii clubului Chimia au cucerit medaliile de argint la Memorialul „Octavian şi Viorica Enescu”

Sâmbătă, pe stadionul din Zăvoi, a avut loc cea de-a zecea ediţie a Memorialului „Octavian şi Viorica Enescu” la atletism. Printre participanţi s-au regăsit şi cinci sportivi de la clubul Chimia. Toţi au reuşit să urce pe podium. Andrei Mărcoiu a cucerit argintul la 400 metri garduri, Medeea Muşulete s-a clasat pe locul secund atât la 80 metri, cât şi în cursa de 300 metri, Carina Gavrilă a luat argintul la săritura în lungime, Ioana Băiaşu a terminat a doua concursul de 100 metri, iar Diana Naum a urcat pe cea de-a doua treaptă a podiumului la 400 metri. Tinerii atleţi vâlceni sunt pregătiţi de către Claudiu Cîrstea. (S.S.)