Athletico s-a impus la Copăceni din două faze fixe

Athletico Rm. Vâlcea continuă să se menţină pe primul loc în clasamentul Seriei Nord a Ligii a V-a. Are 12 victorii în 15 meciuri. Ultima a obţinut-o pe terenul celor de la Cerna Copăceni. Cătălin Ciucă şi colegii săi s-au impus în această partidă cu scorul de 2-1. Ambele goluri ale oaspeţilor au fost înscrise din lovitură liberă. Cristi Dumitrescu a deschis scorul la jumătatea primei reprize, însă gazdele au revenit în joc. 1-1 a fost la pauză. În partea secundă, tot dintr-o lovitură liberă, executată perfect de Remus Mazilu, lidera a preluat din nou conducerea, pe care nu a mai cedat-o până la final. Athletico este matematic promovată în Liga a IV-a, însă marea ambiţie a jucătorilor acestei echipe este să termine campionatul pe primul loc. Singura ameninţare vine de la Forestierul Romani, formaţie pe care o vor întâlni în etapa viitoare, în deplasare.