Liga IIFotbal

Antrenorul unui fotbalist vâlcean a plecat cu ”mascații” de la stadion

Fotbalistul vâlcean Cătălin Pîrvulescu a fost martorul unor scene șocante. La finalul meciului din intermediară, din Liga a II-a, pe care echipa sa, Turris Tr. Măgurele, l-a disputat în deplasare, la Sportul Snagov, antrenorul Marius Baciu a fost ridicat de ”mascați”. A fost reținut de trupele speciale DIAS. Turris tocmai câștigase partida cu scorul de 3-2. A întors soarta meciului după pauză. A fost 2-0 după 45 de minute. Inițial, s-a vehiculat că Baciu a fost reținut și dus în fața procurorilor pentru trucare de meciuri. La ieșirea de la audieri, acesta a declarat presei că altele sunt acuzațiile. Tehnicianul formației din Turnu Măgurele este anchetat, se pare, pentru că, pe vremea când o antrena pe Daco-Getica, ar fi luat bani de la jucători pentru a-i băga în echipă. Baciu ar fi spus că a fost reclamat de un părinte care susține că i-a dat bani și nu l-a băgat pe copil să joace. Lăsând la o parte aceste probleme, Turris continuă lupta pentru promovarea în Liga I. E pe locul 4 acum, la patru puncte în spatele liderei, UTA. (S.S.)