Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Liga VLiga 6

Andrei Zotică, la primul gol într-un meci oficial în tricoul echipei din Costeşti

Minerul Costeşti a întâlnit, două week-end-uri la rând, în şaisprezecimile Cupei României şi în optimi, echipe de Liga a V-a. Dacă în primul joc, cu AS Şirineasa, lidera Superligii a fost nevoită să aştepte finalul pentru a se desprinde în câştigătoare, sâmbătă, 29 februarie, la Stroeşti, soarta întâlnirii cu Prim, din localitate, a fost, practic, decisă după doar 10 minute de joc. ”Dubla” lui ”Pele” Păun din debutul jocului a rispit orice urmă de îndoială în privinţa câştigătoarei. Oaspeţii au mărit, apoi, ecartul. S-a făcut 4-0. Pe un fond de relaxare a jucătorilor lui Marius Vlădoi, gazdele au marcat golul de onoare. După pauză, însă, campioana de iarnă din eşalonul de elită judeţean a mai punctat de încă trei ori. Partida s-a încheiat la scorul de 7-1 pentru Minerul Costeşti.

În afară de Cătălin Păun, au mai înscris pentru Minerul Costeşti: Bogdan Preda, ”Sică” Vlad, antrenorul secund Mihai Lungan, dar şi noua-achiziţie, Andrei Zotică, aflat la primul gol în tricoul grupării de pe primul loc din Superligă. De asemenea, oaspeţii au mai beneficiat de un autogol. ”Am întâlnit o echipă de Liga a V-a. Am câştigat. Nu sunt prea multe de spus. Nu ne lăudăm acum că ne-am impus într-un meci de Cupă contra unei echipe dintr-un eşalon inferior. A fost un antrenament bun şi cam atât. Important este ce vom face în campionat. Aşteptăm cu nerăbdare reluarea Superligii”, a spus Marius Vlădoi, după jocul de la Stroeşti. În acest meci, Minerul Costeşti nu s-a putut baza pe ”Dede” Traşcă şi Edi Puşcatu, ambii accidentaţi. (S.S.)