Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Liga 6

Andrei Daniel (FC Băbeni) a adus 1 punct de la Călimăneşti

După ce a învins fosta lideră a Superligii, Posada Perişani, FC Băbeni a făcut un nou meci bun. De această dată, echipa antrenată de Lucian Giurcă s-a întors cu 1 punct de pe terenul Coziei Călimăneşti, unde a remizat 2-2. Andrei Daniel a deschis scorul, dar gazdele au reuşit să treacă în avantaj şi să stabilească scorul primei reprize: 2-1. În minutul 75, „Urucu” a reuşit să facă „dubla”, fiind jucătorul meciului. „A fost încă un meci bun în play-off. În ceea ce priveşte lupta pentru titlu, eu am mai spus că Horezu joacă cel mai bine şi, probabil, va da mari bătăi de cap primelor două clasate”, a declarat antrenorul Lucian Giurcă. (L.C.)