Liga IDiverse

Alex Dandea (Astra Giurgiu) i-a dat interzis în play-off lui Laurenţiu Brănescu (Dinamo Bucureşti)

Astra Giurgiu (FOTO) s-a impus cu scorul de 2-0, în meciul de pe teren propriu, din ultima etapă a sezonului regulat, disputat contra echipei Dinamo Bucureşti. În urma acestui rezultat, fosta campioană a României s-a calificat de pe locul 4 în play-off, în timp ce „câinii” au ratat obiectivul, terminând prima parte a competiţiei pe locul 7, mult sub aşteptările suporterilor. Alex Dandea (Astra) a fost introdus pe teren în minutul 63, în timp ce Laurenţiu Brănescu – portarul vâlcean de la Dinamo, a fost rezerva lui Penedo. „Alb-roşii” au parte de cel mai ruşinos sezon din istorie, iar ultraşii le-au transmis jucătorilor că nu vor mai susţinerea lor. Dinamo mai are o singură şansă de a mai prinde un loc în Europa League. Este vorba de Cupa României, unde, joia aceasta, va juca, în sferturi, pe Stadionul „Ion Oblemenco”, împotriva Universităţii Craiova. (L.C.)