Adi Popa: ”Nu am făcut un joc strălucit la Tg. Cărbuneşti. Chiar şi aşa, am fi putut câştiga. Am avut o ocazie mare la ultima fază”

Viitorul Dăeşti şi Flacăra Horezu, formaţii cu punctaj maxim după primele două etape, au obţinut rezultate identice în cea de-a treia rundă: 1-1. Dacă dăeştenii au remizat pe teren propriu, horezenii, în schimb, au obţinut un punct din deplasare. Antrenorul-jucător al Flacărei a admis că echipa sa a făcut un meci mai puţin reuşit. ”Nu a fost un joc strălucit pentru noi la Tg. Cărbuneşti. Am muncit, am încercat să ne ridicăm la un nivel bun, dar s-au făcut şi greşeli. Gilortul a fost o echipă arţăgoasă, care s-a luptat pentru fiecare minge. Golul l-am primit la jumătatea reprizei secunde, în urma unei faze fixe. A fost un corner, o respingere şi un şut de la 16 metri. Am reuşit să revenim şi am restabilit egalitatea. Eu am centrat de pe dreapta în careu, iar Sebi Preda a marcat. Am avut şi doi jucători accidentaţi. Ştefan Covalschi şi Radu Georgescu au ieşit de pe teren în prima repriză. Au resimţit nişte atacuri mai tari ale adversarilor. Cei care au intrat, şi-au făcut datoria. Chiar dacă jocul nu a fost la nivelul celui din primele partide, şi acum ne-am mai creat ocazii în afara golului. Şi ei au avut. Puteam să pierdem la Tg. Cărbuneşti, dar puteam să şi câştigăm. Mansour a avut bară, Simeanu o şansă mare, una chiar la ultima fază”, a declarat Adi Popa, referitor la meciul de la Tg. Cărbuneşti. (S.S.)