Liga 6

Adi Popa & Co., la a 25-a victorie din Superligă

Lidera la zi din Superligă, Flacăra Horezu, îşi continuă parcursul fără greşeală. Sâmbătă, 12 mai, a obţinut a 25-a victorie consecutivă din acest sezon. Formaţia pregătită de Adi Popa a câştigat cu scorul de 7-0 confruntarea cu FC Băbeni. Pentru gruparea din Treapt au înscris în acest meci: Bobi Verdeş (în minutul 10), David Oprescu (de trei ori, în minutele 21, 72 şi 77), Gabriel Precup (în minutul 33), dar şi Adi Popa, care şi-a trecut în cont „dubla” (a marcat pe finalul primei reprize, în minutul 44 şi primul gol al gazdelor de după pauză, în minutul 62). În următoarea etapă, cea de-a patra din play-off, care va avea loc miercuri, 16 mai, Flacăra va juca, în deplasare, la Fedeleşoiu, cu cea de-a treia clasată, Viitorul Dăeşti, iar sâmbătă va primi vizita echipei de pe locul secund, Cozia Călimăneşti.