Ploaie de goluri la Calina

Prima Prundeni – Dinamo Şuşani 8-2 (4-1)

Ploaie de goluri la Călina

Cu o echipă mult întinerită (doar Romică Mitrache şi Ţeţe Iagăru făcând parte din vechea gardă), oaspeţii au făcut deplasarea din respect pentru competiţie, deşi distanţa, pentru multe echipe, era un motiv de neprezentare. Gazdele, venite după un eşec în faţa celor din Zătreni, au reuşit, în faţa propriilor suporteri să demonstreze că merită locul ocupat. Iată fazele importante ale partidei, încheiate cu gol: Minutul 1: 1-0. Popa înscre după ce jucătorii oaspeţii nici nu se aşezaseră bine în terenul propriu; * Minutul 29: 2-0. Ionescu trimite o minge peste apărarea oaspeţilor şi Strobel, scăpat singur, înscrie; * Minutul 33: 3-0. Romică Mitrache este păcălit de traiectoria mingii şi Stancu, dintre fundaşii, oaspeţi, majorează scorul; * Minutul 42: 4-0. Ionescu profită de ieşirea neinspirată a portarului; * Minutul 45: 4-1. Mihai Popescu execută o lovitură liberă şi Ţeţe Iagăru, cu capul, stabileşte rezultatul la pauză; * Minutul 49: 5-1. Strobel, după o fază creată de Stancu; * Minutul 60: 6-1. Stancu, cu capul, la o centrare în mijlocul careului a lui Toader;

* Minutul 71: 7-1. Strobel profită de luftul lui Florescu; * Minutul 73: 8-1. Ionescu încheie suita golurilor echipei sale după ce portarul respinsese mingea; * Minutul 77: 8-2. Romică Mitrache stabileşte scorul final după o fază creată şi fructificată de el.

Au evoluat formaţiile:

Prima Prundeni: Fildiroiu – Radu (Toader), Stancu, Teodorescu, Glăvan, Strobel, Popa (cpt), Constantin, Ţunduc, Ionescu, Carcadia.

Dinamo Şuşani: Marica (Radu) – Mitrache, Paidel, Marin Popescu, Ţeţe Iagăru, Miron Popescu, M. Iagăru, Mihai Popescu (cpt), O. Iagăru, Florescu, Bociu. A arbitrat la centru D. Rotariu, ajutat la cele două linii de Marius Vâncea şi Cătălin Caliu. Observator AJF: Gheorghe Pavel.