Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Înca un succes în Divizia A pentru fetele de la Oltchim II

Încă un succes în Divizia A pentru fetele de la Oltchim II

Sâmbătă, 29 aprilie, handbalistele de la Oltchim II Rm. Vâlcea au primit în Sala „Traian” vizita echipei HC Activ Ploieşti, într-o partidă care-a contat pentru etapa a 19-a a Diviziei A. Elevele antrenorilor Radu Georgescu şi Cristina Lada-Rouă s-au impus la final cu scorul de 32-28 (20-13). Vâlcencele s-au comportat excelent în prima repriză, însă după pauză au avut o scădere în joc, iar acest lucru le-a permis adversarelor să se apropie până la patru goluri. În aceeaşi rundă a 19-a din al doilea eşalon handbalistic al ţării s-a mai jucat meciul derby dintre primele două clasate, Mureşul Tg. Mureş – Univ. Timişoara, care s-a încheiat la egalitate, 33-33. Cu doar trei etape înainte de sfârşitul sezonului, clasamentul Diviziei A se prezintă astfel: 1. Univ. Timişoara – 31p.; 2. Mureşul Tg. Mureş – 31p.; 3. Univ. Reşiţa – 25p.; 4. HC Activ Ploieşti – 22p.; 5. Oltchim II Rm. Vâlcea – 22p.; 6. DWAR Craiova – 14p.; 7. CSM Ploieşti – 12p.; 8. LPS Slatina – 10p.; 9. Viitorul Mediaş – 5p.; 10. CSM Sf. Gheorghe – 2p.; 11. Ştiinţa Bacău – 2p. Pentru diferitele neprezentări, echipa HC Activ Ploieşti este penalizată cu 1 punct, iar CSM Sf. Gheorghe cu 6 puncte. La finele săptămânii, mai precis sâmbătă, 6 mai, de la ora 11.00, Oltchim II Rm. Vâlcea joacă tot acasă, cu cealaltă echipă prahoveană, CSM Ploieşti. (N.C.)