Luncavăţul s-a distrat cu „interiştii” din Lăpuşata

Săptămâna de pauză avută i-a priit Luncavăţului Popeşti. Formaţia lui Cătălin Sima a revenit din scurta vacanţă cu o victorie categorică pe terenul de la Şirineasa, în faţa Interului din Lăpuşata. Popeştenii s-au chinuit cu adversarii până la pauză, scorul menţinându-se strâns în primele 45 de minute. Golul lui Lucian Zamfirescu de pe finalul primului mitan a adus, însă, linişte în tabăra gazdelor, care au prins mai mult curaj, zdrobindu-şi adversarii în partea secundă a întâlnirii. Echipa din Lăpuşata nu a mai contat în repriza a doua, înscriind doar un gol, la scorul de 5-0 pentru Luncavăţul, formaţie pentru care au mai marcat, în partea a doua a întâlnirii, Dima, Sima, Niţu (autorul a două reuşite) şi juniorul Daniel Cârstea. Astfel, Luncavăţul a câştigat cu un scor de tenis, cu 6-1, întâlnirea cu Inter Lăpuşata. (S.S.)