Flacăra arde şi mai tare

Confruntarea dintre Flacăra 2005 Horezu şi Montana Izv. Rece a fost câştigată detaşat de gazde. Scorul a fost deschis de către Bogdan Doară – un junior născut în 1992, care a punctat încă din prima repriză pentru echipa lui Vicenţiu Marinescu (1-0). La scurt timp după ce a început cea de-a doua jumătate a partidei, mai exact în minutul 46, acelaşi Bogdan Doară a punctat din nou (2-0). Ceva mai târziu, fotbaliştii echipei Montana Izv. Rece aveau să reducă din handicap şi să complice lucrurile pentru Flacăra din Horezu. N-a fost însă decât un foc de paie, pentru că Daniel Lupulescu avea să realizeze „dubla” şi să stabilească rezultatul final al întâlnirii: 4-1 pentru Flacăra 2005 Horezu. (O.D.)