SPORT

ANUNTURI

Prima Pagina

Politică

Administraţie

Sondaj de Opinie

Care dintre următorii politicieni credeţi că ar putea câştiga funcţia de primar al Râmnicului la alegerile următoare?

View Results

Loading ... Loading ...

REDACTIA

Director:
Eduard DULĂCIOIU
(0741-312.104)
Redactor-şef:
Nicolae CIUCESCU
(0744-215.457)
Redactori:
Simona SIMA
(0741-202.825)
Lucian CORNECI
(0751-647.136)
Ovidiu DULĂCIOIU
(0742-060.019)
Colaboratori:
Marian Ioja;
Laurenţiu Sima;
Victor Dobriţoiu;
Daniel Rohatinovici;
Emil Preda;
Dănuţ Omeag
Membru fondator:
Florin Remus MĂNOIU
(0740-159.501)

ABONAMENTE

Preturi Abonamente:
60 RON - pe an
30 RON - pe sase luni
5 RON - pe o luna
Va puteti abona sunand la numarul de telefon: 0250-737.343 sau prin colaboratorii nostri: Marius si Maria SRL, Posta Romana şi Rodipet.

ATENTIE

Responsabilitatea juridica pentru continutul comentariilor pe care le postati pe acest site va revine in totalitate. Colajele si fotografiile trucate, marcate cu "T", precum si textele care le insotesc, vor fi considerate pamflete.

Ceramica Lungeşti a spus „pas” Ligii a V-a

31.08.2010 • OnoareComments Off

* absenţa acesteia va fi suplinită de Voinţa II Orleşti, o formaţie care e formată în majoritate din juniori, dar şi din jucătorii care nu sunt folosiţi la echipa mare a primarului Constantin Cârstina

Victoria Fumureni a rămas singura echipă care va reprezenta comuna Lungeşti în întrecerile organizate de AJF. Asta pentru că în această vară cei de la Ceramica au luat decizia de a se retrage din campionat. În afara formaţiei din Lungeşti, şi alte formaţii nu au startul în noul sezon (printre acestea s-a numărat şi Lotru Voineasa). Altfel, la nivelul Ligii a V-a au apărut şi câteva formaţii noi. La loc de cinste se numără trupa primarului Constantin Cârstina, Voinţa Orleşti, care şi-a format un „satelit” ce va evolua în ultimul eşalon judeţean. Decizia de înfiinţare a echipei secunde din Orleşti a survenit ca urmare a suspendării campionatului de juniori. Nicon Diaconeasa, delegatul Voinţei, a fost, de fapt, cel mai vehement dintre reprezentanţii echipelor de Liga a IV-a în şedinţa de la AJF în care s-a hotărât „îngheţarea” întrecerii juvenile, afirmând la momentul respectiv că în Orleşti se va declanşa o revoltă socială dacă echipa de juniori va fi desfiinţată. Diaconeasa n-a reuşit atunci să-i înduplece şi pe ceilalţi delegaţi să voteze pentru continuarea campionatului de juniori, astfel că, o dată suspendată întrecerea juvenilă, Voinţa a fost nevoită să găsească o altă variantă pentru ca echipa de copii să participe în continuare în competiţii. A înscris-o în campionatul Ligii a V-a pe Voinţa II Orleşti, o echipă care va fi formată în majoritate din juniori, dar şi din jucătorii care nu sunt folosiţi la echipa mare. (S.S.)

Comments are closed.

 POLITICA

Cautare

Utile

Publicitate

Parteneri